Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyber Gothic

Je to subkultura,která v sobě pojí prvky industrial,raveové a klubové módy.Naproti klasickým goths mají její příznivci raději elektronickou taneční hudbu. (EBM...) ( Doufám,že nebude vadit,když to protentokrát vezmu bez nějaké historie :))

 

ČÍM SE INSPIRUJÍ
Tak tou je především daleká (možná i blízká ? kdo ví) budoucnost....tedy tak,jak ji známe ze sci-fi filmů :).Nové technologie,elektronika,různé implantáty...vždyť víte :)
 

 
CO NOSÍ
Typického cyber gotha (ačkoliv slovíčjo goth je trochu zavádějící,neb tento styl de facto s gotikou nemá moc co dělat) poznáme většinou podle černého oblečení doplněného o různé odstíny neonových barev - klade se důraz především na kontrast.Oblečení bývá často z PVC a jiného lesklého materiálu.Vlasy zdobí různé jak jinak než neonové příčesky,například v podobě dreadů (tzv. falls) a různých paruk (ani zde nejsou neobvyklé nezvyklé materiály typu obvody).To je doplněno ještě barevnými brýlemi - goggles - nosícími se na čele.Zkrátka cyber móda působí tak trochu jako sci-fi móda,móda z budoucnosti...
 
Hudba 
Nelze cyber přiřadit jeden jediný žánr.těch žánrů tu bude trochu víc.Hudba,která by se sem dala zařadit,v sobě mísí napřílklad prvky futurepopu,trance 90. let,industrialu,EBM...ale i darkwave a goth.
Jako průkopníky "cyber hudby" a zakladatele futurepopu lze nazvat VNV Nation a
 
Apoptygma Berzerk.Je pravdou,že spousta kapel se jimi inspirovala až příliš a vzniklo tak několik "kopií" těchto legendárních kapel.
Cyber goths se často nebrání ani poslechu jiné elektronické hudby typu drum'n'bass,electro pop a jiné...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář